відповідь на запис

@Tinochka, так! До речі, як і сам веб-вузол! Weua та Yachudo — різні за класом соцмережі. Weua подібниј до Facebook’у, Yachudo — до Twitter’у. Тут мо’ теревенити як на Twitter’і, а це навча стислості думок. Дякуючи творцям, все просто та ненакидливо!

   
 
 
  • поскаржитись
  • відповісти

коментарі

12 липня 2015 о 19:52

а чому ви пишете j замість й? Я б лише за один день задобався б постіjно переключати розкладку

 
  • поскаржитись
   
20 липня 2015 о 10:00

Спасибі за цікаве питання, добродію! Просто досліджуючи абетку на зламі тисячоліть я діјшов висновку, що графічниј знак «Й» зовсім не пасує до української кириличної абетки. Так само як не підходе «Ь» (знак м’якшення), якиј потрібно було би змінити на «́ » (скісну рисочку вгорі після приголосного), бо знак м’якшення та знак твердості (апостроф) мають бути дещо схожі за формою. Але проблема в тім, що завдяки різному кодуванню на веб-вузлах, ці знаки можуть абсолютно співпадати за відображенням ј тому буде плутанина між ними. Через це я відмовився від ідеї графічної перебудови «знака м’якшення».

 
  • поскаржитись
   
20 липня 2015 о 10:00

Кирилична літера «Ј» графічно cхожа на латинcьку але відрізняється за кодуванням. Отже, в транскрипції дужечка над українськими кириличними літерами ставиться, аби позначити напівголосниј-напівприголосниј короткиј звук. Але «и-короткого» звуку в укр. мові не є, натомість є «і-короткиј». Тобто потрібно би ставити дужечку не над «И», а над «І». Загалом літера «Й» познача два звуки: [ј] (јот) та [ĭ] (і-коротке). Паралельно до того українська літера «В» познача теж два звуки: [в] (ве) та [ў] (у-коротке). Якщо ж викориcтовувати графічниј знак «Й», то тре’ јого змінити на «Ĭ» та водночаc логічно буде замінити знак «В» на «Ў». До того ж в українськіј абетці «Й» читається: «јот», а не: «і-коротке». Тому я пропоную в українськіј абетці лише змінити «Й» на «Ј». В такому разі все стає на свої місця: «ј» «і» = «ї» (крапка над літерою крапка над літерою = 2 крапки над літерою). Повірте, маю про запас декілька варіянтів абетки, але зупиняюся на простішому.

 
  • поскаржитись
   
20 липня 2015 о 10:00

Щоб ся не мучити в віртуальному світі з застосуванням «Ј» та інших літер, зокрема латинських букв з діякритичними знаками над ними, мені став у нагоді невеличкиј застосунок «Keyboard Layout Manager Medium edition 64-bit v2.925.1», за допомогою якого на анг. мову вводу додав розкладку клавіятури «Українська (латиниця)» (на базі анг. латиниці), а на укр. мову вводу також додав розкладку клавіятури «Українська (кирилиця)» (на базі укр. кирилиці). Потім для зручності відредагував деякі символи на певних клавішах, що мене не влаштовували, в тім числі додав кириличну літеру «Ј», залишивши на задвірках «Й» для користування в пошукових системах. Далі усунув з мовної панелі «Клавіятура US», «Клавіятура Українська», «Клавіятура Українська (розширена)», що стояли усталено в Windows’і 7. І наразі маю лише дві мови вводу: «Українська (латиниця)» з піктограмою «EN» (як усталено) та «Українська (кирилиця)» з піктограмою «UK» на мовніј панелі, які цілком влаштовують усі мої «кривописні» забаганки.

 
  • поскаржитись
   
Виконайте вхід чи реєстрацію, щоб писати коментарі.
Статус від Ƿ. Íɦσɾ ⛄ на Yachudo.com
.pseudo-link, a { color: #0099FF; } .interestItem, .topPanel { background-color: #0099FF; } .topPanel__logo { background-color: #0099FF; } .sideMenu__item_wide .sideMenu__item__icon, .loader_content .loader__in:after, .form .loader__in:after, .popUpContent .autoLoadContent .loader__in:after, .mainContent__item .autoLoadContent .loader__in:after/*, .noSideBar .topPanel .loader__in:after*/ { border-color: #0099FF; } .avatar_default { background-color: #0099FF; } .sideMenu__itemLink { background-color: #0099FF; } .sideMenu__item.active .sideMenu__itemLink { color: #0099FF; } .interestItemMin a:hover, .sideAvatar:hover + .sideUserName, .sideUserName:hover { color: #0099FF; } .discover_icon { background-color: #0099FF; } .discover_icon:after { border-color: #0099FF; } .dialogsListItem__bg { background-color: #0099FF; } .notificationItem__icon, .button, .button__icon { background-color: #0099FF; } .button:active:after { border-color: #0099FF; } .button:active { color: #0099FF; } .button_simple.active, .button_simple:hover, .button_simple:active { color: #0099FF; } .button_simple.active .button__icon, .flyout.active .button_simple .button__icon, .button_simple:hover .button__icon, .button_simple:active .button__icon { background-color: #0099FF; } .flyout__dropdownMenu.flyout__dropdownMenu_single:hover li.active span, .flyout__dropdownMenu.flyout__dropdownMenu_single:hover li.active a, .flyout__dropdownMenu li span, .flyout__dropdownMenu li a { color: #0099FF; } .flyout__dropdownMenu.flyout__dropdownMenu_single:hover li.active span:hover, .flyout__dropdownMenu.flyout__dropdownMenu_single:hover li.active a:hover, .flyout__dropdownMenu li.active span, .flyout__dropdownMenu li.active a, .flyout__dropdownMenu li span:hover, .flyout__dropdownMenu li a:hover { background-color: #0099FF; } .checkItem:hover .pseudoRadio, .checkItem:hover .pseudoCheckbox { border-color: #0099FF; } .checkItem:active .pseudoRadio, .checkItem:active .pseudoCheckbox { background-color: #0099FF; } .mainPage__name { color: #0099FF; } .settingsBgImg { background-color: #EEEEEE; } body { background-color:#EEEEEE; background-image: none; background-attachment:fixed; background-repeat:repeat; }
   
Ƿ. Íɦσɾ ⛄
 
  • поскаржитись
© 2017 Yachudo.com Блог Про сайт
мова: Українська мова: English
  • Українська
  • English
Партнери: Smakoon.com
 
 
 
 
Зареєструйтесь чи виконайте вхід, щоб продовжити користування сайтом.