Звільнившись із пітьми неволі
птахами стали мимоволі
злетіли тихо славнії герої
на небо, вічність спочивать...
Хорт

Що, власне, ми приховуємо під словом героїзм? Що ж то є насправді та яку вагу він має?

На моє тверде переконання неможливо оцінити або ж виміряти вагу героїзму. Самопожертва заради своєї держави, тим паче у хвилини найбільшої розпачі та занепаду є безцінним вкладом та найхоробрішим чином який тільки но можна покласти на терези свободи. Добровільно увійти в горнило війни, у самісіньке його пекло усвідомлюючи всю кволість та безпорадність керівництва; розуміючи стан речей на фронті та переспективи наступаючої битви і його тяжкої, болючої проте героїчної розв’язки, - самий вчинок цей є підтвердженням звитяги українського війська, його незламного духи та волі до боротьби та перемоги!
Як тоді, так і зараз важко знайти правильне рішення, надто складно розібратися у всіх тих причинах та наслідках які оточують нас з усіх сторін. Насправді ж, порівнюючи ситуацію сторічної давнини та теперішню часом дивуюсь наскільки події можуть бути схожими, вороги однаковими, а керівництво зрадливе або нерішуче. Історія наче дійсно йде колесом. Однак, власне, які відповіді мали київські курсанти, у яких щойно починалося життя? Що могли сказати козаки «вільного козацтва»? Питання, що не потребує відповіді, оскільки юні хлопці та досвідчені чоловіки сміливо й рішуче пішли виконувати свій неписаний проте знаний з дитинства та переданий з молоком матері обов’язок, - попри все залишатися вірним батьківщині та служити їй до здобуття волі або смерті на полі битві.
…«здорової логіки», бо ж не може 300 юнаків зупинити чотирьохтисячної орди п’яних матросів. А проте, це «безумство» увійде в історію України. Спогади як одна з найсвітліших її сторінок, як символ, і як приклад, найбільшого геройства і любови до батьківщини. На них будуть вчитися й виховуватися нові покоління. «Не має більшої любови, як життя своє віддати за друзів своїх» – написано в Святому Письмі. І це є Крути, – символ найбільшої любови до Батьківщини і найвищого виконання обов’язку: смерти в її обороні. Тому Крути безсмертні, тому це сумна річниця, в якій не треба сумувати. Бо в боротьбі за волю батьківщини жертви ніколи не будуть завеликі. А їх сума мусить дати у висліді бажану волю.»
БІЙ ПІД КРУТАМИ В НАЦІОНАЛЬНІЙ ПАМ’ЯТІ
Подвиг, на прикладі якому зросло не одне покоління свідомих націоналістів; героїзм, аналогів якому у нашій історії, нажаль, вистачає; самопожертва заради України; виклик обставинам, труднощам, страху та ворогу; смерть як данина за вірність та любов – усе це Крути та його захисники.
Криваві століття. Розділене поле.
Розірвана воля на сотні життів.
Ми загартовані потом і болем.
Ми нагодовані мільйонами слів.

Тримай мою руку в моменти печалі,
терпи ножі в спину і кулі в анфас.
Ми зроблені з віри та сталі.
Нас не жаліли ні доля, ні час.

І кожне століття ставати до зброї,
коли ще тепла вчорашня зола.
Я кожен раз зустрічаюсь з тобою,
ми лише змінюєм наші тіла.

Тримай мою руку, це дуже важливо!
Якщо ти відпустиш - підемо на дно.
Ми станемо згодом з тобою щасливі,
як це показують у кіно.

А за горою все більшає крові,
і вже тече червона ріка.
Тільки тримай мою руку та зброю.
Зустрінемось, брате, в наступних віках.
Зоряна Макаренко

Автор - Хорт

7739 7740 7741
   
 
 
  • поскаржитись
  • відповісти

коментарі

Виконайте вхід чи реєстрацію, щоб писати коментарі.
Статус від Into Nation на Yachudo.com
.pseudo-link, a { color: #666666; } .interestItem, .topPanel { background-color: #666666; } .topPanel__logo { background-color: #666666; } .sideMenu__item_wide .sideMenu__item__icon, .loader_content .loader__in:after, .form .loader__in:after, .popUpContent .autoLoadContent .loader__in:after, .mainContent__item .autoLoadContent .loader__in:after/*, .noSideBar .topPanel .loader__in:after*/ { border-color: #666666; } .avatar_default { background-color: #666666; } .sideMenu__itemLink { background-color: #666666; } .sideMenu__item.active .sideMenu__itemLink { color: #666666; } .interestItemMin a:hover, .sideAvatar:hover + .sideUserName, .sideUserName:hover { color: #666666; } .discover_icon { background-color: #666666; } .discover_icon:after { border-color: #666666; } .dialogsListItem__bg { background-color: #666666; } .notificationItem__icon, .button, .button__icon { background-color: #666666; } .button:active:after { border-color: #666666; } .button:active { color: #666666; } .button_simple.active, .button_simple:hover, .button_simple:active { color: #666666; } .button_simple.active .button__icon, .flyout.active .button_simple .button__icon, .button_simple:hover .button__icon, .button_simple:active .button__icon { background-color: #666666; } .flyout__dropdownMenu.flyout__dropdownMenu_single:hover li.active span, .flyout__dropdownMenu.flyout__dropdownMenu_single:hover li.active a, .flyout__dropdownMenu li span, .flyout__dropdownMenu li a { color: #666666; } .flyout__dropdownMenu.flyout__dropdownMenu_single:hover li.active span:hover, .flyout__dropdownMenu.flyout__dropdownMenu_single:hover li.active a:hover, .flyout__dropdownMenu li.active span, .flyout__dropdownMenu li.active a, .flyout__dropdownMenu li span:hover, .flyout__dropdownMenu li a:hover { background-color: #666666; } .checkItem:hover .pseudoRadio, .checkItem:hover .pseudoCheckbox { border-color: #666666; } .checkItem:active .pseudoRadio, .checkItem:active .pseudoCheckbox { background-color: #666666; } .mainPage__name { color: #666666; } .settingsBgImg { background-color: #EEEEEE; } body { background-color:#EEEEEE; background-image:url(/photos/5017_1509205431_lzqf1v.jpeg); background-attachment:fixed; background-repeat:repeat; }
   
Into Nation
 
  • поскаржитись
© 2017 Yachudo.com Блог Про сайт
мова: Українська мова: English
  • Українська
  • English
Партнери: Smakoon.com
 
 
 
 
Зареєструйтесь чи виконайте вхід, щоб продовжити користування сайтом.